Skip navigation

http://ps.rrota.net//index.php?option=com_xevgfx&Itemid=67&func=detail&id=10

Advertisements

3 Comments

  • gene
  • Posted September 3, 2007 at 8:04 AM
  • Permalink

  Nderkohe qe mediat mund te ngrene nje dolli te meriturar per veten dhe rolin qe duket se kane ne orientimin e punes se opozites sone, shqipetaret mbase jane paksa te zhgenjyer nga lideri energjik, punetor e vizionar i shqiperise se te ardhmes.

  Ai link qe kam sjelle me lart eshte fjalimi i Zotit Rama(apo shokut, sic do thosh ai vete duke u pertypur disi per ta kaperdire) ne asamblene kombetare te PS.

  • gene
  • Posted September 3, 2007 at 8:07 AM
  • Permalink

  Nqs cdokush nga ju do te merrte ne dore nje lapes e leter e do mbante shenim temat qe prek rama ne ligjeraten (se e meriton kete emer ne ate kontekst) e tij per t’i krahasuar me temat me pikante te trajtuara ne media kohet e fundit do te gjente nje perputhje gati te plote.

  • gene
  • Posted September 3, 2007 at 8:42 AM
  • Permalink

  – Pavaresia e panegociueshme e Kosoves, pa polemike te brendshme, me kerkesa per diplomacine aktuale per te levizur dhe kerkese per qendrim unik nga BE. Trajtimi i kosoves si padrejtesi historike. Paqe e bashkepunim me gjithe fqinjet me permendje disa here te serbeve.

  – Ceshtja e te vdekurve te minieren e Bulqizes. Permendje e te gjithe emrave te jetimeve dhe vejushave qe mbeten ne dore te nje shteti QE NUK EGZISTON, perballe SHFRYTEZUESVE TE PASKRUPULLT dhe qe nuk degjoi kerkesat e sklleverve te politikes se vjeter.
  VIKTIMA, SKLEVER, SHFRYTEZUES, PA SHPRESE, KORRUPSION, SEKSERE TE PUSHTETIT, DUAR TE PISTA TE POLITIKES, MINISTRAT TURPI YNE, GENJYR E ZHGENJYER, DESHPERUAR …
  Me ftese per PS qe te marre pjese ne jeten e perditshme me njerezit qe nuk lexojne gazeta. Me premtim per mbeshtetje per jetimet e sklleverit e bulqizes. Me ftese per te shkurar programin ne dialog me te gjithe dhe per te ndezur nje drite shprese.

  Ceshtja e zjarreve. Pse nuk doli me vrap kunder qeverise? Detyra per te treguar udhen e re jo vetem duke mallkuar udhen e vjeter. Ftese per te mos fjetur ne dafina pasi falimentimi i qeverisjes sjell abstenim nderkoe qe nevojitet nje udhe e re. E RE, E RE, E RE, E RE. Detyra per deputetet, per anetaret, per te zgjedhurit vendore me seanca degjimore, interpelanca ne kuvend, larg strategjise se perbaltjes. Siguri per kundershtaret por permendje e modelit stalinist te punes se meparshme.

  Hetimi per albtelekom dhe konsiderimi i i saj si akoma me korruptive se ajo e paraardhesit

  hetim per tenderat ne Kesh

  hetim per rrugen durres kukes

  Hetim mbi ceshtje te tjera ne parlament.

  Perseri per ceshjten e bulqizes. Hetim, te drejta sociale.

  Perseri per zjarret dhe zjarrveniet me permendje te ndertimeve pa leje, nepotizmit ne zjarrfikesa e ne administrate ne pergjithesi

  Ceshtje e MJEDISIT. Mungon nje ministri po ka vetem nje ministret qe quhet xhuveli. Ambiciet e PS per programin dhe konsensusin mbi mjedisin. PLEHRAT E KUDONDODHURA, MBETURINAT INERTE …

  Ceshtja e bujqesise. Lemoshe sumbvencioni, tokat djerre qe i bymejne kryeministrit damarin komunist te sekuestrimit. Programi do jape pergjigje nepermjet bashkepunimit me fermeret
  Qeveria, meshirimi i genjeshtres dhe hipokrizise

  Ceshtja e gjobave. Qeveria godet biznesin ne menyre selektive. Urrjejta klasore e kryeministrit ndaj pasurimit. Vizioni i ri i PS si lufte ndaj varferise dhe jo pasurise. Alternative e re politikash ekonomike e fiskale.

  ARSIMI. Universitetet e liberalizuara qe kerkojne fonde dhe dija nuk po i paraprin zhvillimit. Te porsadiplomuarit punesohen jo aty ku duhet (fushat ku kane studiuar). ZGJIDHJA – dialog me boten akademike. Program serioz larg demagogjise dhe deshirave.

  Kriza energjitike – … Batura mbi gersheret e drejtorit te kesh dhe mungesa e seriozitetit ne luften ndaj vjedhjeve, nepotizmi, pse nuk ka te denuar me BURG per vjedhjet e energjise (Matura shteterore – kalueshmeria teper e larte, niveli i kerseres teper i ulet e justifikim i abuzuesve(ideologji e pergjithshme e kryeministrit), paaftesi, klientelizem. ) Program: dhenia fund e vjedhjes se energjise.

  Ceshtje partie – roli i bazes, komuniteti, roli i ktyetareve ne baze, roli aktiv i anetareve, shitmi i numrit te anetareve dhe …


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: